Postproces a úpravy fotografií patří k fotografování už od dávných dob. Kdysi je fotografové prováděli hlavně v temné komoře, dnes na počítači pomocí různých programů, například Adobe Photoshop, Adobe Lightroom, Capture One, Zoner Photo Studio a mnoha dalších. Zjistěte, proč je úprava fotek důležitá a jak ji zvládnout.

Nové profily v Adobe Lightroom – upravujte fotografie rychleji.

V Adobe zase o kousek vylepšili Lightroom CC, Lightroom Classic CC i Camera RAW. Obsahují pár nových funkcí a změn, hlavně nové profily pro rychlejší úpravu fotografií. Přečtěte si v článku, co je ve verzi Lightroom 7.3 nového.

Jak na presety v Adobe Lightroom.

Presety jsou sady předpřipravených kroků na úpravu fotografií. Fungují v Adobe Lightroom, ale i jiných programech. Jejich použití je snadné – jedním kliknutím preset aktivujete a automaticky se provede celá řada úprav snímku. Presetů je k dispozici mnoho, pro různé fotografické žánry, například na rychlou úpravu portrétů, krajiny, pouličních street fotografií, produktových snímků. Můžete si také vytvořit svůj vlastní preset a uložit si jej. Zjistěte v článku, kde presety získat a jak je do Adobe Lightroom instalovat.