Na čem právě pracujeme, čím se v poslední době zabýváme, co fotografického i nefotografického vytváříme? Čtěte Pinyblog.

Jahodový džem.

Začátkem roku 2018 nás oslovila paní Jana, která vyrábí pod značkou Vesnické dobroty domácí džemy a omáčky. Potřebovala fotografie svých produktů na e-shop, sociální sítě, pro propagaci. Tato nabídka mi „padla hned do oka“, protože se na fotografování menších produktů a detailů specializuji. Jakou fototechniku jsem použila a na co si dát při focení jídla pozor? Zjistěte více v článku.

Fotoworkshop a setkání fotografů Fotohrátky v Dolánkách.

V pátek jsme v Dolánkách uspořádali setkání fotografů a účastníků našich fotokurzů. Spojili jsme jej s kreativním workshopem s názvem „Fotohrátky“. Jaké byly a kolik se nás sešlo? Mrkněte na krátký report a fotografie z akce.

Co nového v Piny.cz?

Co jsme zvládli v lednu 2018?

První měsíc roku 2018 za námi. Co jsme všechno zvládli a co je v plánu? Tímto článkem zahajuji sérii pravidelných měsíčních reportů, co se odehrálo v našem fotoprojektu Piny.cz. Snad tohle nebude poslední článek série. Tak vzhůru do reportování. Přečtěte si, co jsme v Piny v lednu zvládli a co plánujeme na další měsíce.

Novoroční ohňostroj v Turnově a Bělé pod Bezdězem.

V mnoha městech bývá oficiální ohňostroj až na Nový rok, aby nezanikl mezi silvestrovskými rachejtlemi občanů. Pro fotografy je to skvělá příležitost, jak si vyfotit více ohňostrojů v krátké době. I když jsem na Nový rok nad ránem dorazil z fotografování silvestrovských rachejtlí ze skal nad Českým rájem, neodolal jsem. Podívejte se článku, jak to dopadlo.

Ohňostroje nad Českým rájem.

Většina lidí na Silvestra oslavuje. O půlnoci vystřelují rachejtle. Jak to vypadá shora? Podívejte se na noční Český ráj zalitý ohňostroji, navíc v zimní mlze, která se válela v údolích.

Fotografické vtípky a šprýmy.

Důvěřujete fotografům? Pozor na ně. Někdy si z vás mohou pěkně vystřelit, jako ti ve videích v článku. Pusťte si je a zabavte se u vtipných foto scének.

Východ slunce na polích Českého ráje.

Když přes noc trochu umrzne a obloha je čistá, vyrážím ráno na čerstvý vzduch, alespoň s malým fotoaparátem v ruce. Východ slunce na polích je úchvatný. V tu dobu mnoho lidí jezdí po místní silničce auty do práce. Ale nikdo ani na chvilku nezastaví a nevystoupí, aby si užil parádní podívanou. Možná tu scénu, coby fotograf, vnímám trošku jinak. Avšak v zimě těch slunečných dní s křišťálově čistým vzduchem v nížinách zase tak moc nebývá.

Máte ráno fofr? Mrkněte se aspoň na pár snímků ranního slunce z přírody Českého ráje. Naživo je to ještě lepší!

Bobaři na Kozákově v Českém ráji.

Z hory Kozákov je parádní výhled na Český ráj i Krkonoše. Jak to tam vypadá v zimě? Podívejte se na fotografie zasněženého Kozákova.

Barcelona v červené – barevné trendy pro podzim a zimu 2017/2018.

Každým rokem odborníci na design, módu a barvy vyhlašují očekávané barevné trendy pro nastávající období. Které barvy jsou in pro období podzimu a zimy 2017/2018? Vytvořte si vlastní kolekci – formou fotografií laděných do barev podle aktuálních trendů a uspořádejte svoji foto přehlídku. Zjistěte, které barvy jsou cool.

Fotokurz kompozice v Praze.

V sobotu 28. října jsme u Vltavy v Praze pořádali jeden z posledních letošních fotokurzů zaměřených na zdokonalování se v kompozici snímků. U řeky to dost fičelo, přesto bylo pár hodin toulání s fotoaparátem po nábřeží docela fajn.

Když jsme se na Dvořákově nábřeží v sobotu odpoledne se studenty potkali, zdálo se, že je tam trochu „mrtvo“, a nic moc zajímavého k fotografování. To tak bývá často, když někam přijdete a po týdenním pracovním maratonu se zastavíte. Stačí ale chvíli oddychnout, do místa fotograficky „vplynout“ a otevřou se vám nové obzory, nové pohledy.

Kurz kompozice fotografií více zaměřujeme na individuální tvorbu studentů. V mezičasech, kdy se jim s Lenkou věnujeme, mám tak trošku času i na to, abych něco málo vyfotil. Podívejte se, jak to na fotokurzu kompozice v Praze u Vltavy vypadalo.