Zkušenosti účastníků foto kurzů

Co na naše foto kurzy říkají účastníci?

Jaké zkušenosti měli před kurzem a po jeho absolvování? Zjistěte, jak se jim foto kurz líbil.

Foto kurzy Fototrenink.cz

Jana Palinová

Díky za prima sobotní odpolko a za bezva fotokurz. Máte všechno moc pěkně připravené a zorganizované. Obdivuji vaši trpělivost.

Jana Palinová

účastnice fotokurzu


Pavel Kocůrek

Nějaké povědomí o manuálním režimu jsem už měl (manuál, občas nějaké pokusy naslepo), ale vždycky mě od jeho použití odradilo to, že jsem nikdy nevěděl, kde a jak vlastně začít (čas, clona, ISO). A nechtěl jsem nadosmrti zůstat jen u focení s automatem. Nešlo mi, samozřejmě, dostatečně rychle, pružně nastavovat požadované hodnoty, ale vím – to chce praxi.

Na foto kurzu jsem chtěl získat „jednoduché řešení“ postupů popsaných v manuálu, kde prostě chybí odezva a vedení někoho zkušeného. Po jeho absolvování určitě můžu zkoušet to, co mi uvízlo z kurzu v paměti a pokusit se to všechno rozvíjet, kombinovat, prostě ZKOUŠET. A zase se někdy zúčastnit nějakého dalšího vašeho kurzu. Fotokurz bych doporučil i dalším fotografům.

Pavel Kocůrek

účastník fotokurzu


Věra Karasová

Fotím už dlouho a hodně, ale bohužel jsem se ani nepokoušela nastavovat manuálně clonu ani čas. Kurz odpovídal popisu, proto se mi to líbilo (a doufám, že něco ve mně i zůstalo).

Až si trochu vyzkouším to, co jsem se na kurzu naučila, trochu se mi to zautomatizuje při používání, určitě bych se ráda posunula o něco dál a navštívila kurz pro pokročilejší. Určitě bych foto kurz doporučila i přátelům.

Věra Karasová

účastnice fotokurzu


Petr Salaj

Dostal jsem zrcadlovku jako dárek a už mě nebavilo fotit na automat. Proto jsem se rozhodl pro foto kurz. Určitě jsem chtěl pochopit alespoň základy expozice, abych se mohl zlepšovat ve fotografování. Fotokurz byl skvělý. Naplnil to, co jsem očekával. Lektoři se nám věnovali naplno, vše nám ochotně vysvětlili. Foto kurz doporučuji i přátelům. Focení mě baví a rád bych se posunul dál, abych měl stále hezčí a hezčí fotky.

Petr Salaj

účastník fotokurzu


Věra Žižková

Od doby, kdy jsem si pořídila nový fotoaparát, jsem sledovala různé kurzy na možnost naučit se jak nejlépe pořizovat fotografie. Tento foto kurz mne zaujal především tím, že byl přímo zaměřený na manuální režimy, které se mi vůbec nedařily zvládat. Na jednu stranu jsem se obávala ztrapnění z mé neznalosti, na druhou stranu bych se chtěla naučit dělat pěkné a kreativní fotky, a to rozhodlo o tom, že jsem se do kurzu přihlásila.

Velice mne potěšilo, že jsme byli pouze čtyři, tak že jste se nám opravdu velice dobře věnovali a snažili se nám předat co nejvíce informací. Na druhou stranu těch informací bylo v tak krátkém čase tolik, že jsem odjížděla s hlavou asi tak 3x větší, a teprve nyní, v klidu domova si to pomalu přebírám a srovnávám.

Určitě jste mi řadu věcí objasnili, ale bude mi ještě nějakou dobu trvat, než to dostanu do krve a naučím se manuální režim používat bez nápovědy a velkého přemýšlení. Foto kurz jsem už doporučovala mým přátelům, kterým jsem posílala fotky od hradu Kost. Určitě mám zájem o další foto kurzy.

Věra Žižková

účastnice fotokurzu


Foto kurzy Fototrenink.cz

Zuzana Kynychová

Moc děkujeme za krásné fotky a hlavně za inspirativní kurz! Po letech konečně rozumím svému foťáku a trénuju (na všech a všude:) všechny jeho funkce, byla jsem i na workshopu v Praze na focení se stativem a tím to rozhodně nekončí!

Pokud budete mít další kurzy zaměřené třeba na město, lidi a tak, ráda se opět připojím :)

Zuzana Kynychová

účastnice fotokurzu


Martin Hofman

Jedním z hlavních impulsů byla zvědavost a sám sobě udělat radost. Nikdy jsem na podobném kurzu nebyl a vybral jsem si víc než dobře. Tím druhým impulsem byla asi v poslední době víc než chybějící motivace fotit, způsobená mimo jiné tím, že jsem nebyl spokojený se svými fotkami a s tím, jakým způsobem zrcadlovku používám.

V podstatě jsem toho o fotografování celkem dost přečetl a rád si o tom čtu, ale neodrazilo se to v mém focení. Co mi nešlo? Manuální režim jsem používal vyjímečně a obecně jsem nevyužil téměř nikdy možnosti digitální zrcadlovky. Chtěl jsem si užít volné odpoledne, poznat nové lidi, kteří fotí a taky se něco naučit.

Moje očekávání se naplnilo, zároveň se ukázaly i moje slabiny, tak vím na čem dál pracovat :) a že mám co zlepšovat. Kurz mi přinesl novou motivaci fotit – hned druhý den jsem fotil znovu a na manuál a věřím, že u něj už zůstanu, ale chci si osahat i poloautomatické režimy P, S, A, někdy se přeci jen hodí.

Pochopil jsem, že musím pracovat i s ISO, lépe poznat svůj foťák a objektivy, víc se hýbat, hledat zajímavé záběry (v tomto velké díky Mariánovi) = nebýt líný :).

Velké díky oběma za celý kurz, nenásilnou formou za jedno odpoledne jste nás nenápadně dovedli k vysněnému manuálnímu režimu, provedli nás zajímavými technikami, které jsem nikdy nezkoušel – panning, malování světlem, zmrazení pohybu, atd…

Ve finále si musím přiznat, že jsem toho až tolik nečekal a jsem rád, že mi kurz ukázal mé slabiny a otevřel oči :). S radostí foto kurz doporučuji dál i přátelům. Mám zájem o další vzdělávací akce a kurzy, těším se na ně.

Na kurzu jsem narazil na prima partu zajímavých lidí a příjemné lektory, kteří jsou zkušení a trpěliví a dokážou na místě dobře poradit a naučit. Kurz vřele doporučuji všem začátečníkům popřípadě tzv. věčným začátečníkům, co se neposouvají a postupně ztrácejí motivaci tak jako já.

Kurz mi dal hodně, ukázal mi mé slabiny a zároveň ukázal, jak fotit, jak používat manuální režim. Vše chce svůj čas a hlavně fotit a fotit.

Věřte, že Vás kurz posune k lepším fotkám (víc než studování různých návodů na internetu či knih), tak  jako mě. Dobře strávený čas, okamžitá praxe s viditelnými výsledky a zábava od začátku do konce.

Martin Hofman

účastník fotokurzuPetra Vlasáková

K absolvování fotokurzu mě přimělo to, že jsem se potřebovala zorientovat v nastaveních čas, clona, ISO. S fotokurzem jsem spokojená, a pokud bude v mé blízkosti mít někdo zájem o fotografování, ráda vás doporučím. Lenka s Mariánem jsou pohodoví :-)

Petra Vlasáková

účastnice fotokurzu


Jiří Vajdl

Chci se trochu zdokonalit ve fotografování a nešlo mi pracovat s fotoaparátem bez automatiky. Očekával jsem, že se naučím fotit, tak jak si představuji. 

Z toho velkého množství informací, které jste do nás dostávali, jsem byl docela zmatený, ale určitě to bylo moc fajn. Přínos to pro mě byl, protože jsem se kousek posunul a vím jak dostat z přístroje, co chci.

Určitě foto kurz doporučím dál, už vím komu. Samozřejmě mám zájem i o další kurzy. 

Jiří Vajdl

účastník fotokurzu


Jana Dufková

K účasti na foto kurzu mě přiměl zájem o fotografii a fotografování, ale jelikož jsem fotograf amatér a začátečník, byla to hlavně snaha dozvědět se něco o funkcích mého fotoaparátu, zasvětit se do používání fotoaparátu bez použití automatu. 

Vzhledem k mým předchozím nulovým zkušenostem mi nešlo rychle se zorientovat ve velkém počtu nových pojmů a informací. To však není v žádném případě vinou lektorů, kterým děkuji za velkou trpělivost, vlídný přístup a užitečné rady. Chtěla jsem se začít se orientovat v názvosloví – clona, čas atd…, vysvětlit si význam významů, což se podařilo.    

Kurz byl pro mě určitě přínosem, přinesl první informace a pomohl mi začít se orientovat se v manuální nastavení. Pro lepší výsledky však potřebuji ještě trochu času, utřídit si pojmy a hlavně fotit a sbírat zkušenosti. Pokud někdo projeví zájem o seznámení s problematikou fotografování, ráda vás oba doporučím jako lektory. 

V praxi bych se ráda sblíže seznámila a pod vedením si vyzkoušela fotit pohybující se objekty – zvířata, děti. 

Jana Dufková

účastnice fotokurzu


Lucie Römerová

Teorie je všude plno, ale při zkoušení v praxi jsem zjistlila, že to sama dohromady prostě nedám. Příležitost praktické zkoušky se zkušenými fotografy se prostě nedá nevyužít. Na kurz jsem se těšila :-)

Přesně takhle nějak jsem si kurz představovala. Navíc k tomu jsme ještě měli bonus – suprové lektory a bezva partu. Mám zájem o další vzdělávací produkty a foto kurzy. Doporučila bych foto kurz všem, nejen přátelům. 

Lucie Römerová

účastnice fotokurzu


Foto kurzy Fototrenink.cz

Marta Šafaříková

Potřebovala jsem si ujasnit základní principy při focení na režim v manuálu. Tahák na „čas“, který jsem na foto kurzu dostala, u mne boduje :-) Bylo to super, vyhovoval mi počet účastníků, možnost hned se ptát a zkoušet.

Očekávání naplněno, dozvěděla jsem se nové možnosti využití některých funkcí na mém fotoaparátu a mám jasno, „který kolečko na co je a co mi dělá“ :-) Líbí se mi možnost další komunikace s vámi, rady na Facebooku a doufám, že budou i navazující kurzy, kde se dozvím další možnosti jak fotit a případně i rady, jaké další vybavení si k mému aparátu dokoupit (co je vhodné, co je zbytečné).

Také bych uvítala kurz, jak potom s fotografiemi pracovat dál – tzn. úpravy fotek v PC. Fotokurz určitě doporučím i ostatním.

Marta Šafaříková

účastnice fotokurzu


Jana Koutná

Kurz byl naprosto super. Něco takového jsem potřebovala. Díky Lence a Mariánovi jsem pochopila spoustu věcí a souvislostí. Navíc jsem si vše mohla hned vyzkoušet a zeptat se na konkrétní problém... A váš přístup je naprosto bezkonkurenční. Díky za vaši trpělivost a celkový přístup.

Jana Koutná

účastnice fotokurzu


Mirek Prager

Koupil jsem si nový fotoaparát a chtěl jsem se zdokonalit v jeho používání. Chtěl jsem si vyzkoušet fotit v manuálním režimu a posunout se kousek dál. A to se mi splnilo. Naučil jsem se nové věci a teoretické vědomosti jsem si okamžitě vyzkoušel v praxi. Kurz bych určitě doporučil všem začátečníkům i mírně pokročilým ve fotografování. Jediné, co bych navrhl změnit, že by bylo dobré udělat v půlce menší přestávku.

Mirek Prager

účastník fotokurzuJaroslav Rýzler

Kurz byl suprovej, krásné prostředí, počasí i zasvěcení do tajů focení. Chtěl jsem poradit, co dělám špatně, protože jsem neměl fotky ostré a někdy dost tmavé. Kurz splnil mé očekávání na 100 %. Vyzkoušel jsem jiný způsob focení a hlavně zjistil, kde dělám chyby v nastavení. Velká pochvala za trpělivost a přístup. Oba lektoři jsou vynikající.

Jaroslav Rýzler

účastník fotokurzu


Kamila Matějovská

Určitě bych kurz doporučila všem, kdo mají zájem o focení a taky mají chuť se něco naučit.

Rozhodla jsem se zúčastnit z důvodu, že mám poprvé zrcadlovku a zatím jsem si vše zkoušela sama, ale pořád mi to nešlo. Chci se učit rovnou na manuál, ale prala jsem se se všemi možnostmi, jak správně exponovat. Focení je můj velký koníček a chci se posouvat dál.

Moje očekávání bylo, vyznat se v manuálu a nastavení expozice, tak aby jsem pořád nemusela odhadem měnit hodnoty a čekat co bude, jak fotka dopadne. Chtěla jsem se v tom vyznat, aby jsem o tom už nemusela při focení moc přemýšlet. Mé očekávání to myslím splnilo, jen to bylo hodně moc informací a výrazů najednou. 

Přínos to pro mě byl velký. Už vím, jak si pohrát s časem, clonou a isem. A baví mě to, takže super. Určitě bych kurz doporučila všem, kdo má rád focení a nechce jen mačkat přes automatické nastavení.

Děkuji za kurz, vysvětlení od lektorů bylo srozumitelné a zdálo se jednoduché. Při každém zkoušení hned v terénu jste se nám bezva věnovali a neodmítli odpověď na jakoukoli otázku. Vyhovoval mi i počet účastníků kurzu. Lektoři sympatičtí a milý. 

Kamila Matějovská

účastnice fotokurzu


Foto kurzy Fototrenink.cz

Zdena Hrbková

Z návodů se nedokážu zas tak moc naučit. Není nad to, všechno vidět názorně od zkušeného a znalého člověka a rovnou mít možnost si to vše zkoušet. Svůj fotoaparát mám už rok, ale manuální ovládání pro mě byla stále záhadná neznámá. Od kurzu jsem očekávala přesně to, co se dělo. Dozvědět se něco o tom, jak spolu spolupracují ony tři fotografické veličiny – ISO, clona a rychlost závěrky, ale hlavně mě zajímalo, jak je to s tím manuálním nastavováním při focení.

Mé očekávání se naplnilo. A teď je na mě, abych si prostudovala zaslané materiály a trénovala. Fotokurz bych doporučila všem, koho baví focení a chce se zdokonalit. Bylo to zajímavé a na pěkném místě – v Praze, v krásně rozkvetlém parku na Letné.

Zdena Hrbková

účastnice fotokurzu


Klára Maturová

Ležel nám doma nevyužitý foťák a já jsem dost zvídavá a už od mala přede mnou žádný čudlík nebyl v bezpečí. Jeden kurz jsem již absolvovala, ale dal mi jen základní info o focení. Bohužel pořádně bez praxe. O tomto kurzu jsem slyšela právě o té praktičnosti. Chtěla jsem tedy využít informace z minulého kurzu prakticky, a to se rozhodně povedlo. 

Kurz bych doporučila svým přátelům a ráda se zúčastním i dalších fotokurzů. Miluju vaše ebooky a články.

Klára Maturová

účastnice fotokurzuDáša Vaculíková

Už léta jsem fotila zrcadlovkou, ale troufala jsem si fotit jen podle scén (programů) a občas nastavit ISO nebo clonu. Jakmile bylo trošku horší počasí (špatné světelné podmínky), nevěděla jsem si rady. Od Lenky už jsem měla stažené nějaké ebooky a její práce se mi líbila.  

Chtěla jsem se naučit základní fotografické dovednosti a pochopit některé výrazy. I když jsem si četla různé příručky, potřebovala jsem, aby mi to někdo vysvětlil prakticky a "polopatě". Nebylo mi úplně jasné, v jakých situacích použít jaké ISO, čas a clonu a jak to skloubit. Očekávala jsem praktické rady a "vychytávky", které v knížkách nenajdu. 

Očekávání se mi splnila dokonale. Na kurzu nebylo úplně ideální počasí (pod mrakem), takže jsme si hned vyzkoušeli, jak v takovém počasí fotit. Nakonec vysvitlo i sluníčko. Takže jsme pořídili i hezky nasvětlené fotky. Lenka a Marián nás seznámili s našimi fotoaparáty a objevili jsme tlačítka a funkce, o kterých jsme ani netušili, že je máme :) Vysvětlili nám základní fotografické výrazy na příkladech z praxe. Hned poté následovalo zkoušení v praxi. Líbilo se mi, že jsme nestrávili půl dne teorií někde v učebně, ale vyzkoušeli si vše hned na místě. Důležité pro mne bylo také shrnutí a zaslání informací s teorií ihned po kurzu, abysme si vše hned zopakovali a oživili.

Kurz byl hezky připravený a určitě bych jej doporučila přátelům :) 

Dáša Vaculíková

účastnice fotokurzu


Foto kurzy Fototrenink.cz